Неділя, 13.07.2025, 10:37
Вітаю Вас Гість | RSS

Косогова Олена Олександрівна

Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Для учнів

Зразок твору-роздуму

Чи може книга змінити життя людини

За всіх часів і в усіх народів найбільшим добром вважалася книга. Вона була і є другом і порадником, джерелом знань, хранителькою духовних надбань багатьох поколінь. (Вступ).

На мою думку, книга активно впливає на життя людей. (Теза).

З її допомогою ми пізнаємо світ і себе в ньому. (Аргумент 1.)

Вона примушує нас замислюватись над тим чи іншим питанням. (Аргумент 2.)

«Люди перестають мислити, коли перестають читати», - запевняв ще два століття тому Дені Дідро. (Аргумент 3.)

Іноді, коли почуваєшся самотнім чи пригніченим, візьмеш до рук книгу – і уже маєш поряд друзів, які тебе розраджують. В.Сухомлинський мав рацію, коли писав: «Людина, для якої книжка уже в дитинстві стала такою необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчує себе обділеною, збіднілою, спустошеною». (Аргумент 4.)

Мені пощастило поспілкуватися з багатьма людьми, які завдяки книгам змінили своє життя. У них вони знайшли для себе відповідь на питання: «Як же будувати своє майбутнє?»

Я хочу розповісти вам одну цікаву і, на мій погляд, повчальну історію.

Звучить трішечки смішно, але мій сусіда, 16-річний здоровань Андрій, бешкетник і хуліган, з яким не знали що робити ні батьки, ні вчителі, ні міліція, прочитав випадково казку «Котигорошко». (На прохання тітки доглядав її чотирирічного сина). І загорівся бажанням стати сильним, як той богатир. Записався до секції, кинув пити, палити, бешкетувати. Мати Андрієва тепер на казку, як на ікону, молиться. Та й сама читати почала… (Приклад з власного досвіду).

Про велику любов до читання розповідає М.Стельмах у повісті «Щедрий вечір». Маючи потяг до книги, головний герой твору Михайлик, «проковтнув» усі, які були в хаті-читальні, купував їх за насіння у хитрого Юхрима. А коли хлопця записали у бібліотеку в Майдані-Трепівському, це стало найщасливішою подією в його житті. Під впливом прочитаного Михайлик ще в школі починає писати п’єси.

Якби не та любов до книг, чи став би М.Стельмах письменником? (Приклад з літератури).

Отже, спираючись на ці незаперечні приклади впливу книг на життя людей, зроблю висновок: читайте, вдумуйтеся в прочитане, наслідуйте кращі риси улюблених героїв - і життя ваше обов’язково зміниться. Звичайно, на краще. (Висновок).

Категорія: Для учнів | Додав: lenalena (09.02.2016)
Переглядів: 2400 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук

Copyright Косогова Олена © 2025
uCoz